Liga hiszpańska

Hiszpańska liga piłkarska jest uznawana przez specjalistów oraz kibiców, za jedną z najlepszych lig piłkarskich na świecie. Stwierdzenie tego typu wydaje się jak najbardziej zgodne z prawdą, tym bardziej, że w drużynach, które tutaj grają, występują prawdziwe gwiazdy. Oczywiście wielu może powiedzieć, że liga hiszpańska ma wiele braków, ale takim ludziom naprawdę ciężko dogodzić.

Obecnie w lidze hiszpańskiej prym wiedzie Real Madryt oraz jego odwieczny rywal, czyli FC Barcelona. Drużyna z Katalonii toczy odwieczne boje z drużyna ze stolicy. Koniecznie trzeba dodać, że kibice obu klubów wręcz się nienawidzą, zatem ich rywalizacja na trybunach jest bardzo zacięta. Znakiem rozpoznawczym zespołu z Barcelony są stroję, które od wielu lat nie zmieniły się. Chodzi tutaj o pasy, które przybierając barwy krwisto – granatowe stały się wielkim symbolem. Bardzo charakterystyczną rzeczą jest także fakt, że na koszulkach klubowych od dawna nie reklamował się żaden potencjalny sponsor. To swoistego rodzaju historia, która została złamana dopiero niedawno, ale nie na rzecz zarobkowego działania. Drużyna FC Barcelona chcąc podkreślić swoje przywiązanie do dzieci, postanowiła umieścić logo Unicef.

Wśród zawodników drużyny mistrza Hiszpanii można znaleźć wiele gwiazd światowego formatu. Do nich bez wątpienia możemy zaliczyć Lionella Messiego, który reprezentując wspomnianą drużynę strzelił już kilkadziesiąt bramek. Atak to właściwie znak rozpoznawczy tej drużyny, a każdy przeciwnik obawia się zwykle tego aby nie zebrać worka bramek. Z tym jest szczególnie ciężko, bowiem zwykle nie kończy się na jednym golu. Minusem drużyny FC Barcelona jest fakt, że bramkarze tej drużyny nie potrafią się dopasować do poziomu prezentowanego przez zawodników z pola. Przez wiele lat sternicy drużyny starali się sprowadzić wielu bramkarzy. Po krótkim jednak czasie okazywało się, że są oni za słabi na tej klasy drużynę. Mimo wszystko siła tej drużyny leży w kolektywie oraz wspaniałej umiejętności panowania nad piłką. To kibice naprawdę kochają i cenią.