Kolebka futbolu

Wielka Brytania jest uważana przez wielu kibiców sportu za kolebkę wielu dyscyplin sportowych. Do takich zaliczyć możemy przede wszystkim piłkę nożną, która znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych. Bardzo wielu kibiców interesuje się także grami barowymi, które także mają swój początek w tym wyspiarskim kraju.

Taką dyscypliną bez wątpienia jest dart. To gra polegająca na rzucaniu lotkami do tarczy. W wersji barowej mamy do czynienia z rzutkami wykonanymi z plastiku, natomiast tarcza często połączona jest z elementami elektronicznymi. Odmian gry jest bardzo wiele, tak samo jak wielu jest graczy, którzy pasjonują się tą dyscypliną. Na tarczy znajduje się dwadzieścia pól, które są odpowiednio oznaczone. Zadaniem gracza w najpopularniejszych odmianach jest zdobycie określonej ilości punktów. Gracz zdobywa je rzucając swoimi lotkami w serii trzech rzutów. Jeśli lotka wyląduje poza tarczą, wówczas rzut uznaje się za spalony. Koniecznie trzeba dodać, że gracze darta rywalizują w parach. Niektóre amatorskie odmiany gry można uprawiać także w kilka osób. Jednak zawody mają ściśle określony regulamin, który zwykle przewiduje grę dwóch zawodników. Zawody darta są coraz częściej transmitowana przez sportowe telewizje. Mimo, że nie jest to tak widowiskowa dyscyplina, to kibiców ma bardzo wielu. W Polsce ten sport zyskuje wiele, dzięki umieszczaniu aparatów do gry w wielu miejscach użyteczności publicznej. Szczególnie młodzi ludzie upodobali sobie ten sposób spędzania wolnego czasu. Ci którzy potrafią kilka razy z rzędy trafić w sam środek tarczy są uznawani za utalentowanych oraz tych którzy potrafią naprawdę grać.

Bardzo często sprzęt do darta możemy spotkać w hipermarketach. Jest to oczywiście bardzo amatorski sprzęt, który jednak pomaga zaszczepić każdemu pasję gry w dart. Na pierwszy rzut oka nie różni się od profesjonalnych wydań, jednak jakość takich przyrządów jest naprawdę mizerna. Warto jednak rozpocząć od najtańszego wyposażenia, bowiem przyjemność kupowania lepszych akcesoriów przyjdzie później.

Tags: ,