Gramy sparing ze Stomilem! Zgrywamy i testujemy kadrę... | Sokół Ostróda

Menu odnośników dodatkowych

Gramy sparing ze Stomilem! Zgrywamy i testujemy kadrę...

Posted by admin2 on 8 Lipiec, 2017 - 00:50
Aktualności

Za nami dwa dni przygotowań do sezonu, przed nami pierwszy sparing, od razu z wysokiego C bowiem do Ostródy zawita pierwszoligowy Stomil Olsztyn! Sobota o godz. 11:00 na głównej płycie stadionu przy ul.3-go Maja w Ostródzie! Czytaj więcej ...klikaj

Serdecznie zapraszamy... OSCIR wyraził zgodę, by sparing odbył się na głównej płycie, mimo że po meczu o godz.15:00 rozpoczyna się Memoriał ostródzkich trenerów piłki nożnej, na który też zapraszamy. Będzie okazja powspominać dawne piłkarskie lata z byłymi piłkarzami Sokoła i nie tylko...

Do Ostródy przyjeżdża Stomil, mający swoje kłopoty od zakończenia minionych rozgrywek 1 ligi. Jeszcze w czwartek piłkarze zastrajkowali i nie wyszli na trening ze względu na brak konkretnych rozmów działaczy z piłkarzami, na szczęście w piątkowe popołudnie zaczeły wychodzić optymistyczne wieści związane z podpisywanymi kontraktami. Do Stomilu wrócił Piotrek Głowacki, dobrze znany ostródzkim kibicom z występów w Sokole. Gdyby sparing się nie odbył to trener Sokoła, Karol Szweda z pewnością wściekłby się, bo wcześniej odmówił wyjazdu na sparing w Grudziądzu z miejscową 1 ligowa Olimpią.

W Sokole jest sporo niewiadomych odnośnie kilku pozycji, wciąż o miejsce w drużynie walczą bramkarze, zarówno Kamil Kotkowski jak i Piotrek Sikora, który stracił wiosnę przez kontuzję mięśnia wciąż są brani pod uwagę, natomiast w klubie poważnie zastanawiają się nad sprowadzeniem młodzieżowca na tą pozycję choć nic nie jest jeszcze przesądzone.

Najlepiej wygląda w Sokole sprawa z linią defensywną, od której buduje się zespół. W klubie pozostali Kamil Maternik, Adrian Pluta, Roman Mykytyn, Łukasz Buczkowski, Adrian Korzeniewski oraz Kacper Wojciechowski dołączył do zespołu Adrian Bieńkowski oraz Karol Roszkiewicz. Na wypożyczenie być może pójdzie Maciej Słotki.

W linii Pomocy mamy spore zmiany, odeszli Michał Danilczyk, Kamil Dmowski, Czarek Nowiński, Damian Szczepański oraz Sebastian Pączko, choć ten skuteczny pomocnik wciąż nie znalazł klubu i jest możliwe że powróci do treningów i gry w Sokole. Do tej formacji dołączyli Hubert Otręba oraz Daniel Mlonek a wciąż możemy liczyć na Michała Jankowskiego i Krystiana Słowickiego.

W linii ataku mamy kompletną rewolucję, największa strata to z pewnością odejście Roberta Hirsza do 2-ligowej Wisły Puławy, do Jezioraka powędrował Łukasz Suchocki, Rafał Śledź wrócił do Stomilu a Kamil Smyt ze względu na chęć podjęcia nauki z dala od Ostródy dostał wolną rękę na poszukiwanie klubu w 3 lidze bliżej swojej uczelni. Rehabilitacje po operacji kolana przechodzi Bartek Wójcik, który do treningów powróci dopiero w przerwie zimowej. Klub zakontraktował dwóch ciekawych napastników, Kamila Zalewskiego z Ruchu Wysokie Mazowieckie oraz Arkadiusz Ciacha z Legionovii Legionowo. Pierwszy z nich w ubiegłym sezonie mimo spadku jego drużyny do 4 ligi, był równie bramkostrzelny co nasz „Hiru”(15 bramek) natomiast Arkadiusz swego czasu był wicekrólem strzelców 3 ligi w barwach Ursusa Warszawa.

Wciąż jest szansa że do drużyny dołączy ciekawy zawodnik z wyższej ligi, jednak na tą chwilę doświadczeni piłkarze szukają zaczepienia w 1 i 2 lidze, dopiero bliżej rozpoczęcia rozgrywek i zamknięcia kadr, szukają miejsca dla siebie w niższej lidze. Z zespołem trenuje kilku młodzieżowców, w tym dwóch z Lechii Gdańsk oraz jeden z Motoru Lubawa, także prawy obrońca z GKS II Bełchatów, pomocnik ze Stomilu Olsztyn oraz bardzo ciekawy napastnik z Wisły II Kraków. W przyszłym tygodniu dołączą kolejni chętni do testów z różnych lig a na koniec tygodnia drużynę czeka ostatni sparing(sobota 15 lipca w Mławie z Mławianką), przed meczem pucharowym z Polonią Warszawa(wtorek 18 lipca o godz.18:00 w Ostródzie).

W meczu ze Stomilem jak i na dotychczasowych treningach nieobecnym był Krystian Słowicki, który dziś zmienia swój stan cywilny, więc dostał dyspensę od piłki na czas ślubu. W dniach 17 -18 lipca będzie podana informacja odnośnie drużyny rezerw, w tym gdzie będzie grać oraz kiedy zacznie treningi przed sezonem!

Wszystkich serdecznie zapraszamy na sparing ze Stomilem. Sprawy w klubie wyglądają dobrze, bądźmy więc optymistami bo jak widać w innych klubach naszej ligi bywa różnie...

Komentarze

Borymak - Jul 08th, 2017 - 08:13 am

Fajny artykuł ....... a odnośnie gry na głównej płycie, czyżby zmiana polityki  OCSiR...oby