Ostatni akcent sezonu! Finał Pucharu Okręgowego! | Sokół Ostróda

Menu odnośników dodatkowych

Ostatni akcent sezonu! Finał Pucharu Okręgowego!

Posted by admin2 on 20 Czerwiec, 2017 - 23:10
Aktualności

Przed nami finał Pucharu w którym zmierzymy się z aktualnym spadkowiczem z 3-ligi, Concordią Elbląg.

Finał rozpocznie się o godz.17:00, 21 czerwca 2017 roku(środa) na stadionie w Biskupcu. Stawką będzie 30 tysięcy złotych oraz prawo do udziału w Pucharze Polski na szczeblu centralnym w rundzie wstępnej.

Tak się składa, że tydzień temu Sokół rozgrał mecz z Concordią w ramach ostatniej kolejki 3-ligi, ostródzianie przegrali tamto spotkanie 0:3, tym samy była to pierwsza porażka w historii starć ze "Słoniami". Piłkarze Sokoła, mając pewny ligowy byt, byli myślami gdzie indziej i zdaje się, że oddali ten mecz bez walki.

Jutro musi być inaczej, dla kilku piłkarzy będzie to pożegnalny mecz z ostródzkimi barwami, część z graczy walczy jeszcze o przedłużenie kontraktu a dobra gra w finale ma udowodnić trenerowi i działaczom, przydatność dla drużyny.
Trzon zespołu zostaje, wydaje się że nikt w klubie nie chce rewolucji, zwłaszcza po tym jak drużyna wiosną zcementowała się i tworzy monolit na boisku. Nikogo siłą trzymać Sokół nie będzie, raczej nie ma opcji na podwyżki, bo jednak 6 miejsce to raczej to na co było stać drużynę. Zostają przede wszystkim Buczkowski, Pluta, Mykytyn, Słowicki, Jankowski, Korzeniewski, czyli kluczowi zawodnicy. Co prawda kilku graczy będzie próbować swoich sił na testach w wyższych ligach(Hirsz, Danilczyk i Pączko), ale ich odejście nie jest jeszcze przesądzone, Cieszy jednak fakt, że do klubu zgłaszają się fajne nazwiska nie tylko na lokalnym rynku. To pokazuje, że 6 miejsce w trudnej grupie 3.ligi jest dobrze postrzegane w środowisku piłkarskim.

Mimo wszystko zwycięstwo i zdobycie Pucharu jest pewnego rodzaju kluczem do budowy kadry na przyszły sezon. Obie drużyny są w tej chwili w innym miejscu, Concordia jest raczej w rozsypce po spadku a jej piłkarze już zaczynają szukać klubów(dwóch z nich już pytało o możliwość gry w Sokole) jednak taka nagroda pieniężna sprawia, że jest o co grać.

Na mecz do Biskupca wyrusza autokar dla kibiców, był spory odzew więc spokojnie zapełnimy go i startujemy o 15:10 spod supermarketu Netto przy ul.Olsztyńskiej. Kto się nie zapisał to ma czas do godz.12:00 w środę. Na zbiórkę lecimy z kasą za bilet i przejazd(łącznie 25 zł) w zamian otrzymujemy koszulki kibica z okazji finału Pucharu. Ci co jadą autem niech wezmą pod uwagę poniższą mapkę, bowiem na stadion nie wjadą!

Kto nie zdąży leci autem, wspieramy wszyscy naszych piłkarzy. Z meczu będzie transmisja na SokółTV na kanale Youtube, jednak nic nie zastąpi oglądania na własne oczy poczynań piłkarzy.

 

Komentarze

qwert - Jun 26th, 2017 - 10:17 pm

Finishparkiet się rozpada, podobno A-klasa. Zapewne zawodnicy będą do wzięcia.

Borymak - Jun 27th, 2017 - 07:10 pm

Kiedy Sokół wznawia treningi  i jakie sparingi są zaplanowane ??